Nitro scooters XG10

Benzínová kolobežka Nitro scooters XG10

Benzínová kolobežka - výroba podľa patentu. Najnovší model pre rok 2017! Motor 49 ccm, 2-takt, 2 rýchlostná, športový karburátor, max. 60 km/h, nosnosť 110 kg, kľúčik, odpružená predná vidlica, 10,5" pneu s dušou, farba čierna, odnímateľné sedadlo a kryt prevodovky (za príplatok). Záruka 2 roky. Odborne nastavená.
Skladové zásoby
Nie je skladom
699,00 €

NITRO SCOOTERS ® ORIGINÁL

Žiadajte pravý originál - spoľahnite sa na preverenú kvalitu značky Nitro Scooters. Dôkazom sú stovky predaných kusov v SR a CZ. Výroba prebieha výhradne podľa platného patentu, ktorý stanovuje aj kritéria kvality výroby a použitých materiálov. Vlastná kontrola výroby je samozrejmosťou.

Na trhu sa stále častejšie vyskytujú plagiáty produktov nášho výrobcu, ktoré sú v Číne vyrábané bez vlastníctva licencie a patentu. Výrobky sa zdajú na prvý pohľad rovnaké, avšak použité materiály a spracovanie zodpovedajú predajnej cene. Zároveň je na trhu absencia náhradných dielov u predajcov iných značiek. 

Viac o modely Nitro scooters XG10

Nitro scooters XG10 allroad sa vyznačuje jedinečnou 2-rýchlostnou prevodovkou s manuálnym radením. Model XG10 obúva univerzálne 10,5" pneumatiky. Ostatné vlastnosti a diely sú rovnaké s 1-rýchlostnými modelmi. 

V ponuke je najnovší model s mnohými inováciami!
 

Prevodovka

Táto motorová kolobežka patrí už k novej generácií, ktorá využíva patentovanú remeňovú prevodovku s dvoma rýchlosťami - radenie manuálne prepínačom na ridítkach ako u horského bicykla.

Výhodou remeňovéj prevodovky je minimálne opotrebenie a minimálna nutnosť údržby oproti starším "olejovým" typom prevodoviek.

Prenos síly na zadné koleso zaisťuje masívna reťaz, ktorú je možné bez problémov napnúť behom niekoľkých sekúnd. Kolobežka používa unikátný prevod, ktorý zaisťuje ideálne využitie výkonu motora.

Radí sa manuálne - na ľavej strane rídítok je umiestená páčka pre ovládanie zaradenej rýchlostí. Použitie je rovnaké ako u horského bicykla pri prehadzovaní prednej prehadzovačky. Prvná rýchlosť slúží k ostrému rozjazdu po ktorom je nutné preradiť na druhý stupeň. K jazde využívame predovšetkým druhý rýchlostný stupeň. Vďaka rozdelení výkonu motora do dvoch rýchlostí je možné s touto kolobežkou dosiahnúť vyšších maximálnych rýchlostí než u jednorýchlostných modelov.

Musíme ale poznamenať, že bezpečné a príjemné užívanie kolobežiek je okolo rýchlosti 25 - 40 km/h.

 

Motor

Motor je zhodný s ostatnými benzínovými modelmy, tj. 2-takt s obsahom 49 ccm chladený vzduchom. Vďaka kombinácií silného motoru a športového karburátora s externým vzduchovým filtrom majú všetky kolobežky vysoký výkon.

Náš 2-taktný motor so športovým karburátorom je nezrovnateľne výkonnejší než občas používané 4-taktné motory!

Pre zjednodušenie štartovania je na karburátore gumová pumpička a sytič. Štartovanie je teda otázkou niekoľkých málo sekúnd. Nádrž má objem cca. 1,1 l. a je možné ne nej zajazdiť okolo 25 - 35 km. Tu záleží na váhe človeka, štýle jazdy a teréne. Motor vyžaduje benzín Natural 95 a syntetický (polosyntetický) olej pre 2-taktné motory. Miešanie je v pomere 1:30 a je nutné tento pomer dôsledne dodržiavať (všetko je dôkladne popísané v manuály, ktorý obdržíte ku kolobežke).

 

Ostatné

Kolobežka je vybavená prednou aj zadnou kotúčovou brzdou. Tým je zaistené bezpečné ovládanie kolobežky počas jazdy. Designové kotúče skvelo ladia s celkovým designom celej kolobežky a naviac veľmi dobre spolupracujú s brzdovými doštičkami.

Široké racingové ridítka sú základným predpokladom pre jednoduché ovládanie kolobežky vo vyšších rýchlostiach. Pre zvýšenie bezpečia je na ridítkach BMX obal s mäkčeným podkladom. Pravou rukou pritom ovládate páčku plynu a prednú brzdu (ako u motoriek...), ľavou rukou ovládate zadnú brzdu. Nové brzdové páčky majú integrované závity pre možnosť inštalácie originálnych spätných zrkadiel. Ty určite prispejú k zvýšeniu bezpečnej jazdy.

Tento model má obuté značkové 11,5" allroad - všestranné pneumatiky značky CST! Tieto nízkoprofilové pneumatiky zásadne vylepšujú design kolobežky a vyznačujú sa skvelou stabilitou aj pri jazde mimo cestu.

Použitie odnímateľného sedla zvyšuje komfort z jazdy a pocit bezpečia pri manévrovaní. Je výškovo nastaviteľné a je použiteľné aj pre vyššie osoby.

Pre uskladnenie alebo prepravu je možné kolobežku jednoducho a rýchlo zložiť len stlačením páky.

 

Všetky kolobežky sú pred predajom odborne nastavené, sú vykonané tieto kroky:

 • prvý štart motora a nastavenie spaľovania (karburátora)
 • kontrola / dotiahnutie remeňa prevodovky
 • napnutie / premazánie reťaze
 • zoštelovanie bŕzd
 • nastavenie predního odpruženia a jeho súčastí
 • kontrola / dofuk pneu na predpísané hodnoty
 • kontrolná jazda
 • celková kontrola funkčnosti všetkých súčastí

 

Technické inovácie:

 • zosilnená konštrukcia – prednej vidlice, bočnice predného odpruženia
 • nová predná pružina s nastavením tuhosti
 • inovatívny skladací systém
 • kvalitnejší vzduchový filter
 • nový typ tiahla štartéra
 • nový výfuk s tlmičom 
 • inovovaná prevodovka
 • nové nerezové brzdové kotúče so samochladiacim efektom
 • športové odľahčené brzdové páčky

 

Náš názor na tento model:

Vhodné pre vyznávačov športovej jazdy - manuálne radenie rýchlostí.

Rozdelenie síly do dvoch rýchlostí je veľkou pomocou pre svižnejší rozjazd. Oceníte taktiež nižšie otáčky motora pri jazde na druhej rýchlosti v porovnaní s jednorýchlostnými modelmi.

10,5" pneumatiky si určite obľúbite kvôli ich jazdným vlastnostiam. Vďaka ideálne rozostaveným drapákom pneumatika dobre absorbuje nerovnosti na ceste a podrží Vás aj pri jazdách do zákruty.

2-rýchlostné modely nie sú vhodné pre úplných laikov v oblasti motorových vozítok!

Odporúčame zakúpenie sedla - zvýšenie stability a bezpečnosti pri jazde. Doplnky ako prední blatník, kryt prevodovky, spätné zrkadlá atď. nájdete v sekcii DOPLNKY.

Vyvarujte se kúpe nesprávneho motorového oleja - hrozí poškodenie motora.
 

Jazda na komunikáciách

Kolobežky s pomocným motorom (t.j. kolobežka, ktorá je dodatočne vybavená motorom a je ju možné prevádzkovať aj bez použitia motora odrážaním) môžu byť použité na komunikáciách, pokiaľ vyhovujú vyhláške MDVRR SR č.464/2009 Z.z. §23,§25. Sú zaradené do skupiny bicykle - prevádzka bez vodičského oprávnenia,bez povinného poistenia a evidečného čísla.

Aby mohla byť kolobežka prevádzkovaná na verejných komunikáciách nesmie byť jej max. rýchlosť vyššia ako 25 km/h. Upozorňujeme, že niektorí neautorizovaní predajcovia uvádzajú, že kolobežka smie ísť do prevádzky (aj napriek tomu, že nevyhovuje svojími parametrami vyhláške). Pokiaľ máte záujem o kúpu motokolobežky, ktorá vyhovuje danej vyhláške, ponúkame odbornú úpravu Street legal. Tá spočíva v nastavení kolobežky na vyhláškou predpísané parametre.

 


SERVIS A NÁHRADNÉ DIELY SÚ URČENÉ LEN PRE MAJITEĽOV MOTOROVÝCH KOLOBEŽIEK NITRO SCOOTERS
 

Max. rýchlosť úprava Street Legal 
25 km/h
Počet rýchlostí 
2
Motor 
vzduchom chladený dvojdobý jednovalec
Zdvihový objem 
49 ccm
Výkon motora 
1,9 kW
Výkon motora úprava Street Legal 
1,0 kW
Karburátor 
športový s membránovým čerpadlom
Vzduchový filter 
športový - otvorený
Palivo 
1:30 - mix Natural 95 + syntetický 2T olej
Objem nádrže 
1 liter
Dojazd Tooltip
25-35 km
Štartovanie 
ručné
Spojka 
automatická - odstredivá
Predné odpruženie 
áno
Brzdy 
kotúčové (predné aj zadné)
Pneumatiky 
10,5" terénne KENDA (duša)
Prenos sily 
remeňová prevodovka + reťaz
Skladací systém 
áno - patent "P-DESIGN USA"
Aktivácia/vypínanie kľúčom 
áno
Ridítka 
široké, nastaviteľné (typ BMX)
Farba 
čierna, strieborná stupačka
Odnímateľné sedadlo 
áno (za príplatok 20€)
Hmotnosť (bez náplní) 
25 kg
Rozmery (D x Š x V) 
125 x 38 x 115 (52) cm
Rozmery krabice (D x Š x V) 
112 x 45 x 49 cm
Záruka 
24 mesiacov
Nitro scooters XG10
Nitro scooters XG10
Nitro scooters XG10
Nitro scooters XG10
Nitro scooters XG10
Nitro scooters XG10
Nitro scooters XG10
Nitro scooters XG10
Nitro scooters XG10
Nitro scooters XG10
Nitro scooters XG10
Nitro scooters XG10
Nitro scooters XG10
Nitro scooters XG10
Nitro scooters XG10
Nitro scooters XG10
Nitro scooters XG10
Nitro scooters XG10
Nitro scooters XG10
Nitro scooters XG10
Nitro scooters XG10
Nitro scooters XG10
Nitro scooters XG10
Nitro scooters XG10
Nitro scooters XG10
Nitro scooters XG10
Nitro scooters XG10
Nitro scooters XG10
Nitro scooters XG10
Nitro scooters XG10
Nitro scooters XG10
Nitro scooters XG10

Ak Vám video nejde prehrať, musíte si stiahnuť plugin na adrese http://www.macromedia.com/go/getflashplayer

 

Viac videí nájdete v sekcii VIDEÁ v hlavnom (vrchnom) menu.
 
 

FAQ – vaše najčastejšie otázky :

 

 

Váš dotaz : „Vážim 84kg a neviem aký model si mám zvoliť, aby ma vyviezol aj do kopca...“

 

Všetky kolobežky sú vybavené rovnakým výkonným motorom o obsahu 49 ccm. Pri vašej váhe môžete zvoliť akýkoľvek model. 1 rýchlostné kolobežky sú vyrobené tak, aby užívateľa o váhe do cca 100kg vyviezli aj do kopca, prípadne je možné objednať aj menšiu rozetku = viacej sily odspodu! Pokiaľ ste fanúšik obdobných hračiek pre dospelých, možno Vás zaujme 2 rýchlostná kolobežka. Prvá rýchlosť slúži výhradne k rozbehnutiu, celú prevádzku potom zabezpečuje druhá rýchlosť. 1 rýchlosť je dosť silná, takže utiahne v podstate kdekoľvek užívateľa aj o váhe 110kg.

 

 

Váš dotaz : „Ponúkate aj nejaké tuningové úpravy?...“

 

Kolobežky disponujú už priamo z výroby výkonnými 49 ccm motormi a športovými karburátormi. Zvýšenie výkonu teda nie je nutné. Zároveň by zásahom do motoru a jeho súčiastok bola ohrozená záruka. Testovali sme tuningové výfuky, ktoré mali zvýšiť výkon. Výkon sa zvýšil o cca 10%, avšak výrazne narástla hlučnosť – takmer na dvojnásobok, a tak sme ponuku iných výfukov zrušili. Pri výrobe kolobežiek sú použité nami navrhované veľkosti predných a zadných roziet. Tie sú totiž zásadným faktorom k dosiahnutiu maximálneho výkonu kolobežiek. Pokiaľ Vám výrobná rozeta nevyhovuje, môžete si u nás zakúpiť iný typ.

 

 

Váš dotaz : „Čítal som manuál na webe. Nerozumiem, prečo nie je kolobežka vhodná pre časté požívanie (píšete, že je iba pre hobby využitie)...“

 

Je nutné si uvedomiť, že kolobežky s motorom sú v podstate „zmenšené motorky“. V praxi to znamená, že sú menej odolné ako motocykle alebo skútre. Ak používate motokolobežku často, napr. namiesto automobilu, celá konštrukcia a jej prvky sú mnohonásobne preťažené oproti pôvodnej myšlienke výrobcu (využitie pre zábavu...). Ak hľadáte dopravný prostriedok pre časté používanie, odporúčame Vám zakúpiť si motocykel alebo skúter.

 

 

Váš dotaz : „Rozhodujem sa medzi 10,5" pneu Kenda a modelmi s väčšími pneu. Jazdiť chcem hlavne po vozovke. Čo odporúčate?...“

 

Plusové modely (napr. XG10+all road) majú nízkoprofilové značkové pneu CST (popredný výrobca offroad pneumatík...). Rovnako ako u automobilov sú nízkoprofilové pneumatiky na kolobežke citlivejšie na nerovnosti vozovky, avšak lepšie „sedia“ – toto platí predovšetkým pre model RACING. 10,5" značková pneumatika Kenda (popredný výrobca horských a cestných pneumatík) je svojou konštrukciou univerzálna. Zvláda mierny terén, ako aj jazdu po vozovke. Pre používanie motorovej kolobežky na vozovke by sme odporučili  model s 10,5" pneumatikami Kenda alebo model RACING s 11" pneumatikami.

 

 

Váš dotaz : „Môžete mi napísať, ako sú vaše motokolobežky spoľahlivé? Viem, že sú vyrobené v Číne...“

 

Áno, výroba Nitro scooters skutočne prebieha v Číne. Pre docielenie maximálnej možnej spoľahlivosti sme pre naše kolobežky vybrali kvalitné materiály, ktoré sú používané pri výrobe Nitro scooters. Zároveň trváme na dôkladnej výstupnej kontrole výrobcu. Finálnu predpredajnú kontrolu prevádzajú naši technici tu na Slovensku, ktorí každú kolobežku odborne nastavia pre budúcich zákazníkov.

 

 

Váš dotaz : „Sú vaše kolobežky homologované pre prevádzku na verejných komunikáciách?...“

 

Prevádzka kolobežiek sa na Slovensku riadi vyhláškou MDPT SR č.464/2009 Z.z. §23 a §25, ktorá hovorí o tom, že maximálna povolená rýchlosť bez zásahu človeka musí byť do 25km/h. Naše kolobežky dosahujú v základnom nastavení výrobcom vyššie rýchlosti pri vyššom výkone. Preto sú používané ako hobby kolobežky na prevádzku mimo cestnej komunikácie. Ponúkame aj prestavbu kolobežky na tzv.: „Street legal“ čím dochádza k zníženiu výkonu asi o polovicu a obmedzeniu rýchlosti na max 25km/h. Až k tejto úprave sa následne vydáva potvrdenie o vykonaní prestavby.

 

Váš dotaz : „Aká je odhadovaná životnosť benzínovej kolobežky?...“ 

 

Životnosť benzínovej kolobežky je ovplyvnená aj tým, ako sa o ňu majiteľ stará alebo ako často je využívaná. Máme zákazníkov, ktorí najazdili stovky kilometrov za sezónu a nemôžu si kolobežku vynachváliť (pochopiteľne sú tu nutné investície do náhradných dielov, ako sú brzdové doštičky, spojkové pakne, reťaze a pod.) Na druhej strane máme takých zákazníkov, ktorí jazdia často a nestarajú sa o kolobežku tak, ako to uvádza manuál. Kvôli absencii správnej starostlivosti o kolobežku je tak jej životnosť znížená. 

 

V tomto momente pracujeme na vzájomnej dohode podmienok spolupráce so spoločnosťou, ktorá bude poskytovať nákup nášho tovaru na splátky.

 

V blízkej dobe Vás budeme o výsledku informovať.

 

Ďakujeme za pochopenie smiley

FaLang translation system by Faboba