go500black.jpg

Elektrická kolobežka Nitro scooters GO 500 Plus 15Ah

Elektrická kolobežka - výroba podľa patentu. Bezkartáčový motor v zadnom kolese. Max. výkon 500W, max. 35 km/h, LCD tachometer, nosnosť 100 kg, batérie Li-lon 48V 15,4Ah - dojazd až 40 km, 10" nafukovacie pneu, 3 režimy výkonu, hmotnosť iba 17 kg, predné LED svetlo, čierna farba, drevený stupák. Záruka 2 roky. možnosť dokúpenia odnímateľného sedadla spolu s kolobežkou 30,00eur samostatne ako náhradný diel 40,00eur
Skladové zásoby
Nie je skladom

Na objednávku dodanie cca 10dní
1100,00 €

Nitro scooters ® ORIGINÁL

Žiadajte pravý originál - spoľahnite sa na preverenú kvalitu značky Nitro Scooters. Dôkazom sú stovky predaných kusov v SR a CZ. Výroba prebieha výhradne podľa platného patentu, ktorý stanovuje aj kritéria kvality výroby a použitých materiálov. Vlastná kontrola výroby je samozrejmosťou.

Na trhu sa stále častejšie vyskytujú plagiáty produktov nášho výrobcu, ktoré sú v Číne vyrábané bez vlastníctva licencie a patentu. Výrobky sa zdajú na prvý pohľad rovnaké, avšak použité materiály a spracovanie zodpovedajú predajnej cene. Zároveň je na trhu absencia náhradných dielov u predajcov iných značiek.

 

 

Viac o modely Nitro scooters GO 5OO PLUS 15Ah

Elektrická kolobežka Nitro scooters GO 500 je ideálny pomocník pre mestské presúvanie alebo pre zákazníkov, ktorí si chcú kolobežku rýchlo zložiť do auta. Jedná sa o najskladnejšiu a najľahšiu „dospelácku“ ekolobežku na trhu.Model má 48V bezkartáčový motor. 48V motor a bateria má výborný výkon a predĺžený dojazd.

Modely GO500(III.generacie s 48V) majú nové odpruženie a 48V baterie s vysokou kapacitou 15,4Ah! 
Celohliníkové telo je zárukou super nízkej hmotnosti iba 16,9 kg! Použité Lithiové batérie taktiež prispievajú k nízkej hmotnosti kolobežky a zároveň nevyžadujú veľký priestor pre uloženie a tak kolobežka zostáva veľmi kompaktná. Použitý bezkartáčový motor (uložený v zadnom kolese) je v kombinácii s ľahkou kolobežkou neskutočne výkonný. Aj osoby okolo 90 kg cítia, ako kolobežka zrýchľuje!

 

Bezkartáčové motory (brushless) se vyznačujú nižšou spotrebou, dlohou životnosťou a minimálnou ztratou výkonu.

Bezkartáčové motory majú tieto výhody:

 • lepšia charakteristika točivého momentu k rychlosti
 • vysoká dynamická reakcia
 • vysoká účinnost (cca. 95% !!!)
 • dlohá životnost

* - dojazd až 40 km / 1 nabitie pri váhovom zatížení +/- 75 kg a pri použití Super ECO režimu v rovinatom teréne

 

 

Konštrukcia

Model Nitro GO 500 PLUS má celohliníkové telo. Vďaka tomu je celková váha kolobežky 17 kg – čo je nevídaná hmotnosť u elektrokolobežky, ktorá bez problémov odvezie osoby až do 100 kg!

Ridítka majú 2 úrovne výškového nastavenia. Kolobežku môžu používať ako deti, tak aj dospelí.
Tento model využíva velmi sofistikovaný system predného odpruženie - plne funkčný, neslúži iba na okrasu ako niektoré typy s minimalnou funkčnosťou.

 

Pneumatiky

Tento model využíva 10“ pneumatiky. V zadnom kolese je uložený elektromotor. Vďaka tomu nevznikajú žiadne výkonové straty a plný výkon motora je prenášaný na zadné koleso. Odpadá tu aj starostlivosť spojená s akýmkoľvek nastavovaním reťaze či remeňa a riešenie výmeny spotrebných dielov (reťazová sada).  

 

Tachometer a akcelerátor

Kolobežka GO 500 PLUS je vybavená digitálnym tachometrom. Môžete teda vidieť prejdenú vzdialenosť, aktuálnu rýchlosť a ďalšie špecifické údaje. Tachometer je podsvietený - dobrá videteľnosť aj vo večerných hodinách.

Na tachometry sa taktiež nachádza prepínač ECO/TURBO režim (kolobežka jazdí buď na plný 500W výkon alebo na cca polovičný). Zníženie výkonu (ECO mode) je odporúčané pre deti, či osoby so zhoršenou stabilitou. Plný 500W výkon má totiž okamžitý nástup. 

Pre rozjazd stačí iba ľahko stlačiť páčku akcelerátoru smerom nadol a kolobežka sa dá plynulo do rozbehu.

 

Ostatné

Široké ridítka sú základným predpokladom pre ľahké ovládanie kolobežky – ridítka sa dajú rozložiť pre lepšiu skladnosť pri preprave. Nový model GO 500 PLUS 15Ah ako prvý GO model má možnosť dokúpenia odnímateľného sedadla.

 

Model GO 500 PLUS má predné aj zadné brzdy (niektoré podobné modely mávali iba 1 brzdu). Vpredu je kotúčová brzda, vzadu, kvôli konštrukcii kolobežky, bubnová brzda. Nie je tu možnosť umiestniť „populárnu“ kotúčovú brzdu, pretože sa tu nachádza voľnobežka a tá potrebuje taktiež nejaký priestor.

 

Pre uskladnenie či prevoz možno kolobežku jednoducho a rýchlo zložiť jednoduchým stlačením páky. Vďaka hmotnosti cca 17 kg zvládne kolobežku zdvihnúť aj žena, či senior. 

 

Všetky kolobežky sú pred predajom odborne nastavené, sú vykonané tieto kroky:

 • kontrola správneho chodu motora
 • zošteľovanie a kontrola brzdového systému
 • kontrola tlaku pneumatík na predpísané hodnoty
 • kontrola funkčnosti LED panela a odozvy akcelerátora
 • kontrola správnej funkčnosti riadiacej jednotky

 

Technické inovácie modelu GO 500 PLUS 15Ah:

 • prepracovaná konštrukcia skládacieho systému
 • inovované ridítka - širšie, stabilnejšie + nový digitalny tachometer
 • predné odpruženie
 • nové Lithiové batérie 48V 15,4Ah + nový 48V motor
 • silná riadiaca jednotka s ochranou pretočenia motora
 • velké 10" kolesá
 • možnosť dokúpenia odnímateľného sedadla spolu s kolobežkou 30,00eur samostatne ako náhradný diel 40,00eur

 

Náš názor na tento model:

Vhodné pre všetky vekové kategórie s hmotnosťou do cca 100 kg. Ovládanie je veľmi jednoduché – otočíte akcelerátorom smerom dole a kolobežka sa rozbehne. To naj na trhu v oblasti lahkých kolobežiek "Last Mile" možnosť volby medzi 3 režimami výkonu. velké 10" kolesá dobre zvládajúce nástrahy ciest. Vďaka hliníkovej konštrukcii a Lithiovým batériám je kolobežka extrémne ľahká a výkonná. Batérie zaručujú dojazd 20 km na 1 nabitie. Kolobežka je konštruovaná pre jazdu na rovných cestách.

 

Nitro scooters ako jediná značka na trhu dáva 2-ročnú záruku na elektromotory!

 

Jazda na komunikáciách

Kolobežky s pomocným motorom (t.j. kolobežka, ktorá je dodatočne vybavená motorom a je ju možné prevádzkovať aj bez použitia motora odrážaním) môžu byť použité na komunikáciách, pokiaľ vyhovujú vyhláške MDVRR SR č.464/2009 Z.z. §23,§25. Sú zaradené do skupiny bicykle - prevádzka bez vodičského oprávnenia,bez povinného poistenia a evidečného čísla.

Aby mohla byť kolobežka prevádzkovaná na verejných komunikáciách nesmie byť jej max. rýchlosť vyššia ako 25 km/h. Upozorňujeme, že niektorí neautorizovaní predajcovia uvádzajú, že kolobežka smie ísť do prevádzky (aj napriek tomu, že nevyhovuje svojími parametrami vyhláške).

 

  SERVIS A NÁHRADNÉ DIELY SÚ URČENÉ LEN PRE MAJITEĽOV MOTOROVÝCH KOLOBEŽIEK NITRO SCOOTERS

Max.nosnosť 
100 kg
Odporúčané max.zaťaženie 
do 90 kg
Max.rýchlosť Tooltip
35 km/h
Max.rýchlosť ECO mode 
25 km/h - podľa MDPT SR č.464/2009 Z.z.
Výkon motora 
500W
Výkon motora ECO mode 
300W
Dojazd Tooltip
do 20 km (TURBO mode)
Dojazd ECO mode 
do 40 km
Max.otáčky motora 
2700 RPM
Batérie 
48V 10Ah LiFePO4
Indikácia stavu batérie 
LED panel na ridítkach
Doba dobíjania 
3 - 5 hodín
Nabíjačka 
áno - súčasť koloběžky
Predné/zadné LED svetlo 
áno
Brzdy 
kotúčová/bubnová
Pneumatiky 
10" nafukovacie cestné
Ridítka 
široké, skladacie
Skladací systém 
áno - patent "P-DESIGN USA"
Farba 
čierna
Hmotnosť kolobežky + batérie 
20 kg
Hmotnosť sady baterií 
3,8 kg
Rozmery (D x Š x V) 
120 x 29 x 113 (47) cm
Rozmery krabice (D x Š x V) 
110 x 38 x 49 cm
Záruka 
24 mesiacov
go500black.jpg
go500black.jpg
go500black.jpg
go500black.jpg
go500black.jpg
go500black.jpg
go500black.jpg

Ak Vám video nejde prehrať, musíte si stiahnuť plugin na adrese http://www.macromedia.com/go/getflashplayer

 

 
 

FAQ – vaše najčastejšie otázky :

 

 

Váš dotaz : „Aký je dojazd elektrickej kolobežky na jedno nabitie pri váhe človeka cca 80kg?...“

 

Pokiaľ pôjdete priemernou rýchlosťou okolo 20 km/h a bude sa jednať o rovinatý terén, elektrická kolobežka s 1000W motorom by mala prejsť okolo 10 – 13 km v režime TURBO a v režime ECO okolo 20 km. Pri použití LiFePO4 batérií je dojazd vyšší – až dvojnásobný, keďže majú tieto batérie vyššiu kapacitu (20Ah) a polovičnú váhu než klasické. Dojazd ovplyvňujú okrem váhy užívateľa a terénu aj ďalšie faktory – nahustenie pneumatík, správne napnutie reťaze a pochopiteľne aj stav batérii. Batérie používaním postupne strácajú potrebnú kapacitu a dojazd sa postupne skracuje

 

 

Váš dotaz : „Chcem na elektrickej kolobežke jazdiť do práce. Musím batérie po príchode do práce dať nabíjať?“    

 

Pokiaľ viete, že sa popoludní budete na kolobežke vracať domov a batérie by mali cestu zvládnuť, potom ich nie je nutné dobíjať. Stačí ich nabiť po príchode domov. 

 

 

Váš dotaz : „Ktoré batérie odporúčate, klasické trakčné alebo LiFePO4 36V20Ah?“

 

Záleží, čo od kolobežky požadujete. Ak vám stačí dojazd na jedno nabitie do cca 15 – 20 km, potom postačujú klasické trakčné batérie. Ak však chcete dlhší dojazd, či chcete kolobežku mať čo najľahšiu, potom určite zvoľte batérie LiFePO4. Cena batérie LiFePO4 je vysoká, ale na druhú stranu tieto batérie majú až 4-násobne dlhšiu životnosť, kratšiu dobu nabíjania a prejdete takmer dvojnásobnú vzdialenosť ako na klasických trakčných batériách.

 

 

Váš dotaz : „Môžete mi napísať, ako sú vaše motokolobežky spoľahlivé? Viem, že sú vyrobené v Číne...“

 

Áno, výroba Nitro scooters skutočne prebieha v Číne. Pre docielenie maximálnej možnej spoľahlivosti sme pre naše kolobežky vybrali kvalitné materiály, ktoré sú používané pri výrobe Nitro scooters. Zároveň trváme na dôkladnej výstupnej kontrole výrobcu. Finálnu predpredajnú kontrolu prevádzajú naši technici tu na Slovensku, ktorí každú kolobežku odborne nastavia pre budúcich zákazníkov.

 

 

Váš dotaz : „Sú vaše kolobežky homologované pre prevádzku na verejných komunikáciách?...“

 

Prevádzka kolobežiek sa na Slovensku riadi vyhláškou MDPT SR č.464/2009 Z.z. §23 a §25, ktorá hovorí o tom, že maximálna povolená rýchlosť bez zásahu človeka musí byť do 25km/h. Naše kolobežky dosahujú v základnom nastavení výrobcom vyššie rýchlosti pri vyššom výkone. Preto sú používané ako hobby kolobežky na prevádzku mimo cestnej komunikácie. Ponúkame aj prestavbu kolobežky na tzv.: „Street legal“ čím dochádza k zníženiu výkonu asi o polovicu a obmedzeniu rýchlosti na max 25km/h. Až k tejto úprave sa následne vydáva potvrdenie o vykonaní prestavby.

 

Váš dotaz : „Aká je životnosť eletrokolobežky pri hobby využití?“

 

Životnosť elektrickej kolobežky je ovplyvnená aj tým, ako sa o ňu majiteľ stará alebo ako často je využívaná. Máme zákazníkov, ktorí vďaka svojej starostlivosti o výrobok nemajú žiadne technické problémy, na druhej strane sú však prípady, kedy nie sú dodržané podmienky v Návode na použitie a tu sa potom vyskytujú ľahšie technické problémy. Životnosť elektrickej kolobežky môžeme odhadnúť aj na 5 – 10 rokov. Pochopiteľne toto neplatí pre použité batérie, ktorých životnosť je priamo ovplyvnená starostlivosťou o ne a počtom nabíjacích cyklov. 

 

V tomto momente pracujeme na vzájomnej dohode podmienok spolupráce so spoločnosťou, ktorá bude poskytovať nákup nášho tovaru na splátky.

 

V blízkej dobe Vás budeme o výsledku informovať.

 

Ďakujeme za pochopenie smiley

 
FaLang translation system by Faboba